fot. PAP/EPA

Nigeria: W środowej katastrofie budowlanej zginęło 20 osób

20 osób zginęło w środowej katastrofie budowlanej w mieście Lagos w Nigerii – poinformował w piątek przedstawiciel nigeryjskich władz. 45 żywych osób wydobyto spod gruzów zawalonego budynku, w którym mieściła się szkoła podstawowa.

Przedstawiciel służby zdrowia Jide Idris zaznaczył, że 10 dzieci i czworo dorosłych wciąż znajduje się pod opieką lekarzy.

„Z miejsca zdarzenia dwadzieścia ciał przewieziono do kostnic w Lagos” – podkreślił w oświadczeniu.

W czwartek nigeryjskie władze poinformowały o wstrzymaniu akcji poszukiwawczej na miejscu środowej katastrofy.

Media podawały, że w budynku mogło znajdować się nawet stu uczniów.

Nie wiadomo, co było przyczyną katastrofy. Gubernator stanu Lagos Akinwunmi Ambode wskazał, że budynek był przeznaczony do zburzenia, a szkoła działała w nim nielegalnie. Okoliczni mieszkańcy powiedzieli agencji Reutera, że w ostatnich latach w tym rejonie zawaliło się wiele budynków.

Jak zauważa Reuters, ze względu na niską jakość materiałów budowlanych oraz nieprzestrzeganie regulacji w Nigerii często dochodzi do takich katastrof.

Aglomerację Lagos w południowo-zachodniej Nigerii zamieszkuje ponad 20 mln ludzi.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl