PAP/EPA

PAH pomoże ofiarom powodzi na Ukrainie

Polska Akcja Humanitarna uruchamia specjalną akcję pomocową dla Ukraińców dotkniętych powodziami na południu kraju. Wsparcie trafi do osób, które mieszkają na terenie regionu chersońskiego, gdzie Rosjanie wysadzili potężną zaporę wodną w Nowej Kachowce.

https://twitter.com/PAH_org/status/1666392302258999300?cxt=HHwWiMC-iYq-m6AuAAAA

Ukraińskie władze szacują, że fala powodziowa może zalać 80 miejscowości. Mieszkańcy zagrożonych terenów chronią się na najwyższych kondygnacjach i drzewach.

Magdalena Irzycka z Polskiej Akcji Humanitarnej wskazała, że organizacja rozpoczyna pomoc dla Ukraińców, którzy schronili się w pobliskim Mikołajowie.

Potrzeby są ogromne. 16 tys. osób może zostać zmuszonych do ucieczki  z zalanych terenów. Większość z nich pojedzie do Mikołajowa. Tam będziemy pomagać, zapewniając ciepłe posiłki i pitną wodę. Potem rozpoczniemy działania długofalowe, takie jak wsparcie finansowe, bo mieszkańcy jeszcze przez długie miesiące będą mierzyć się ze skutkami katastrofy – powiedziała Magdalena Irzycka.

Wielu mieszkańców obwodu chersońskiego jest też odciętych od wody pitnej, a fala powodziowa niesie za sobą miny, które mogą eksplodować w każdej chwili.

Ukraińcy ekolodzy twierdzą, że skutki powodzi będą odczuwalne jeszcze przez długi czas i dotkną również Morza Czarnego. Wymyty grunt może bowiem trafić do morza.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl