Konwój wjechał na Ukrainę

Pierwszych 35 pojazdów kolejnego rosyjskiego konwoju humanitarnego przekroczyło granicę z Ukrainą – podały rosyjskie służby celne wczoraj wieczorem. 

Władze rosyjskie pod koniec sierpnia oświadczyły, że wyślą drugi konwój z pomocą humanitarną na wschodnią Ukrainę „w najbliższym czasie”. Zapewniały, że działania te będą realizowane pod egidą Czerwonego Krzyża i przy pełnej współpracy z władzami ukraińskimi.

Wjazd pierwszego konwoju rosyjskiego z ładunkiem deklarowanym jako pomoc humanitarna nastąpił 22 sierpnia bez zgody władz w Kijowie. Ukraińska Straż Graniczna twierdziła, że Rosjanie nie zezwolili na skontrolowanie większości pojazdów, które wjechały na terytorium ich państwa. UE oceniła wówczas, że doszło do naruszenia granicy Ukrainy.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl