Pacjent szpitala we Wrocławiu czeka na kolejną operację

Pacjent Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, któremu lekarze usunęli zdrową nerkę zamiast chorej w poniedziałek przejdzie kolejną operację.

Szpital zapewnia, że mężczyzna czuje się dobrze i chce być dalej leczony w placówce. Tym razem lekarze podejmą próbę usunięcia guza z chorego organu.

Usunięta zdrowa nerka, wg medyków niestety nie nadaje się do transplantacji.

Koncentrujemy się na poniedziałku i zabiegu, który potrwa około czterech godzin. Będą dwa zespoły lekarskie. Pierwszy, który będzie usuwał guza chorej nerki, natomiast drugi zespół transplantologów, gdyby konieczna było autotransplantacja nerki po wycięciu guza – mówi Monika Kowalska Rzecznik Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

57-letni mężczyzna został także wpisany na listę potencjalnych dawców, gdyby nie udało się usunąć guza.

Wszyscy Lekarze z zespołu operacyjnego zostali zawieszeni w wykonywaniu zabiegów medycznych. Szpital powołał wewnętrzną komisję w celu wyjaśnienia i przeanalizowania sprawy. O wszystkim został poinformowany Rzecznik Odpowiedzialności Zawodowej Dolnośląskiej Izby Lekarskiej. Złożono także doniesienie do prokuratury.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl