Pachalicki: PZ poprawiło system dla wszystkich lekarzy

Porozumienie Zielonogórskie poprawiło system nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich lekarzy POZ – powiedział Wojciech Pachalicki. Wiceprezes PZ dodał, że skorzystają na tym także medycy z innych dziedzin.

Po 15 godzinach negocjacji lekarze z PZ podpisali z resortem zdrowia porozumienie ws. kontraktów z NFZ na ten rok. Zmiany mają wejść w życie jeszcze dzisiaj.

Znalazło się dużo rozwiązań korzystnych dla pacjentów, rozwiązań dotyczących organizacji pracy, praktyk, planów dot. sposobu realizacji pakietu onkologicznego. Będą już po negocjacjach w ramach takich stałych prac poprawiane pewne zapisy, by pacjenci mieli łatwiejszy dostęp do świadczeń. To korzystne zmiany dla pacjentów i ułatwienie pracy w poradniach, tak aby można ich było bezpiecznie przyjmować – mówi Wojciech Pachalicki.

Ponadto lekarze poinformowali, że powstanie zespół, który będzie pracował nad poprawkami w pakiecie onkologicznym.

Medycy, którzy nie otworzyli swoich gabinetów 2 stycznia, nie będą musieli ponownie zbierać od pacjentów deklaracji o wyborze lekarza rodzinnego. Większość przychodni z POZ powinna zostać otwarta jeszcze dziś.

RIRM

drukuj