P. Szeferenaker: Zostanie uruchomiona infolinia na którą można będzie zadzwonić w sprawie osób poszkodowanych

Zostanie uruchomiona infolinia na którą będzie można zadzwonić w sprawie osób poszkodowanych; zostanie również uruchomiony ośrodek interwencji kryzysowej, gdzie będzie pomoc dla poszkodowanych – poinformował w czwartek PAP sekretarz stanu w MSWiA Paweł Szefernaker.

Kilkanaście osób zostało rażonych w czwartek przez piorun w okolicy Giewontu. Rzecznik wojewody małopolskiego poinformowała, że są trzy ofiary śmiertelne.

W związku z tą sytuacją do Zakopanego w czwartek popołudniu udaje się wojewoda małopolski Piotr Ćwik. Jak poinformowała PAP Joanna Paździo z Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, tam też odbędzie się sztab kryzysowy.

Wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker powiedział PAP, że „w starostwie powiatowym zostanie uruchomiona infolinia na którą można będzie zadzwonić w sprawie osób poszkodowanych”.

Dodał, że informacje o poszkodowanych będzie można uzyskać pod numerem 18 2017100.

Szefernaker powiedział też, że zostanie uruchomiony ośrodek interwencji kryzysowej, gdzie – jak mówił – „będzie pomoc dla poszkodowanych”.

„Chodzi przede wszystkim o pomoc psychologiczną” – podkreślił. Dodał, że o godz. 17.30 rozpoczęło się posiedzenie zespołu zarządzania kryzysowego z udziałem wojewody.

PAP/RIRM

drukuj