fot. facebook.com

Dobromir Sośnierz na czele katowickiej listy Konfederacji

Były eurodeputowany Dobromir Sośnierz będzie liderem listy Konfederacji Wolność i Niepodległość do Sejmu w katowickim okręgu nr 31. Zmierzy się m.in. z premierem Mateuszem Morawieckim, wiceszefem PO Borysem Budką i własnym ojcem – posłem Andrzejem Sośnierzem.

Jak poinformował podczas czwartkowej konferencji prasowej w Katowicach Dobromir Sośnierz, śląskie listy Konfederacji są jeszcze ustalane, trwa też zbiórka podpisów. Wiadomo jednak, że z ostatniego miejsca na katowickiej liście do Sejmu wystartuje Michał Markiewka. O mandat senatora w okręgu nr 74, obejmującym Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską, Siemianowice Śląskie i Świętochłowice będzie się ubiegać Bożena Modzelewska, a w okręgu katowickim nr 80 – Tomasz Brzezina.

„Ci, którzy nie lubią polityków i nie ufają im, powinni zagłosować na nas. Nasz program to państwo, które najmniej jak to możliwe gnębi obywateli i pozwala im korzystać z owoców ich własnej pracy” – powiedział Dobromir Sośnierz.

Andrzej Sośnierz – były prezes NFZ – kandyduje w wyborach do Sejmu w tym samym okręgu z czwartego miejsca na liście PiS. Jego syn zapewnił, że rywalizacja wyborcza z ojcem nie stanowi w rodzinie problemu.

„Ojciec jest w wolnościowej frakcji PiS. W wielu kwestiach mamy zbieżne zdanie, w innych pokojowo się różnimy” – powiedział. Poprzednie starcie Sośnierzów miało miejsce w tegorocznych wyborach do Parlamentu Europejskiego, żaden z nich nie zdobył mandatu.

Dobromir Sośnierz został posłem do Parlamentu Europejskiego w marcu 2018 r., po rezygnacji z mandatu Janusza Korwin-Mikkego. Podczas wyborów w 2014 r. Sośnierz otrzymał bowiem najwięcej głosów po ówczesnym liderze Kongresu Nowej Prawicy.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl