fot. https://twitter.com/BalticPipe_PL

P. Naimski: Do tej pory Dania nie zakwestionowała terminu oddania Baltic Pipe

Polski rząd w sprawie Baltic Pipe jest w ciągłym kontakcie ze stroną duńską i z partnerami w tym kraju. Do tej pory nikt nie kwestionuje ostatecznego terminu oddania duńskiego odcinka i całego gazociągu, czyli października przyszłego roku – zapewnił Piotr Naimski, pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej.

Piotr Naimski poinformował na antenie Polskiego Radia 24, że obecnie firma Energinet, inwestor i budowniczy duńskiego odcinka, porozumiewa się z odpowiednimi władzami duńskimi. Za kilka dni mają odbyć się kolejne rozmowy – dodał minister.

– Mając możliwości spełnienia wymagań środowiskowych i jak najszybszego wznowienia prac, nikt do tej pory nie kwestionuje ostatecznego terminu oddania duńskiego odcinka i całego Baltic Pipe, czyli października przyszłego roku – oznajmił Piotr Naimski.

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda w rozmowach bilateralnych w Brukseli także poruszał sprawę Baltic Pipe. Zaznaczył, że projekt jest strategiczny.

– Rozmawiałem na ten temat z panią premier Norwegii, a także z panią premier Danii. To jest kwestia, która leży mi na sercu. Prosiły mnie o polityczne wsparcie w tej sprawie. Mówiłem, że nam bardzo na tej inwestycji zależy i chcielibyśmy, aby została sprawnie zrealizowana – oświadczył Andrzej Duda.

Duńska Komisja Odwoławcza ds. Środowiska i Żywności cofnęła pozwolenie środowiskowe dla rurociągu Baltic Pipe. Sprawa ma być ponownie rozpatrzona. [czytaj więcej]

Gazociąg będzie mógł przesyłać 10 mld m sześc. gazu ziemnego rocznie do Polski oraz 3 mld m sześc. z Polski do Danii. Według planów ma zacząć działać 1 października 2022 r.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl