fot. PAP/EPA

P. Müller: Wynik testu premiera M. Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny

Wynik testu premiera Mateusza Morawieckiego na koronawirusa jest ujemny – poinformował rzecznik rządu Piotr Müller. Mateusz Morawiecki nadal pozostaje w kwarantannie do czasu „dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych”.

Po tym jak wczoraj okazało się, że jeden z funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa uzyskał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa, premier Mateusz Morawiecki został objęty kwarantanną.

„Kochani, to nie był dla mnie łatwy dzień, bo moje codzienne obowiązki zostały nagle przerwane przez informację, że muszę się udać na kwarantannę. Chciałbym Wam bardzo serdecznie podziękować za troskę i za liczne życzenia zdrowia. Jestem dobrej myśli, choć, niestety, przez jakiś czas nie zobaczę się z rodziną. Serdecznie wszystkich pozdrawiam i oczywiście przypominam: wszyscy dbajmy o siebie i stosujmy się do zasady DDM – dezynfekcja, dystans, maseczki” – napisał na Facebooku premier Mateusz Morawiecki.

Rzecznik rządu Piotr Müller późnym wieczorem poinformował, że po wykonaniu testu na obecność koronawirusa Mateusz Morawiecki uzyskał wynik ujemny. U premiera nie wykryto zakażenia. Jednak – jak na razie – pozostaje w kwarantannie do czasu dalszych decyzji lekarza i służb sanitarnych.

TV Trwam News

drukuj