fot. PAP/Grzegorz Momot

P. Müller: W Polsce nie zabraknie paliwa – dostawy są w pełni zabezpieczone na poziomie rynku hurtowego i detalicznego

W Polsce nie zabraknie paliwa – dostawy są w pełni zabezpieczone na poziomie rynku hurtowego i detalicznego. Zapewnił o tym rzecznik rządu Piotr Müller. Pod kątem zabezpieczenia paliwowego Polska jest więc bezpieczna – powiedział przedstawiciel rządu. Podobne zapewnienie pada też ze strony PKN Orlen. Koncern podkreśla, by nie ulegać panice, bo ma wystarczające zapasy.

O tym, że nasz kraj jest zabezpieczony na wypadek braku dostaw surowca ze Wschodu, zapewniają również Grupa Lotos i PERN.

Rzecznik rządu, Piotr Müller, powiedział, że sytuacja na rynku paliw jest stabilna. Informacje o tym, że tak nie jest – jak dodał – to typowa dezinformacja.

– Chciałbym wyraźnie podkreślić, że sytuacja na rynku paliw w Polsce jest stabilna. Wszelkie zapasy paliw, wszelka ich dystrybucja, są realizowane zgodnie z procedurami. Pod kątem zabezpieczenia paliwowego Polska jest bezpieczna. Wszystkie dostawy, które są realizowane na pojedynczych stacjach benzynowych, realizowane są zgodnie z planem. Czasami zdarza się tak, że chwilowo nie ma dostępu do możliwości napełnienia baku, ale to jest tymczasowy i jednostkowy problem, który pojawia się w niektórych miejscach. Informowanie o tym, że rynek paliwowy jest w Polsce niestabilny, to typowe działanie dezinformacyjne i uczulam na tego typu działania, które są podejmowane ze wschodniej części naszego kontynentu – z Rosji, bo te działania są koordynowane między innymi z tego kraju – wskazał Piotr Müller.

Orlen zawiadomił ABW ws. zorganizowanej dezinformacji o dostępności paliw w Polsce. Jednocześnie zaapelował o weryfikowanie źródeł informacji.

W związku z atakiem Rosji na Ukrainę sprzedaż paliw na stacjach wzrosła o kilkaset procent. Aby usprawnić pracę stacji i umożliwić zatankowanie paliwa wszystkim, Orlen czasowo wprowadził sprzedaż paliwa wyłącznie do baków. Koncern ponadto wypowiedział umowy stacjom, które zawyżały ceny paliw.

https://twitter.com/PremierRP/status/1496860319825727489

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl