fot. PAP/Marcin Obara

B. Spychalski: Wniosek premiera ws. rekonstrukcji rządu jeszcze nie wpłynął do Pałacu Prezydenckiego

Wniosek premiera Mateusza Morawieckiego ws. rekonstrukcji rządu jeszcze nie wpłynął do Pałacu Prezydenckiego – poinformował Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta.

Minister podkreślił, że prezydent Andrzej Duda jest zainteresowany, by rekonstrukcja odbyła się jak najszybciej. Zmiany w rządzie są konieczne po eurowyborach.

Do Brukseli udaje się kilku ministrów rządu Zjednoczonej Prawicy, a także wicepremier Beata Szydło. Z medialnych informacji wynika, że rekonstrukcja odbędzie się jutro.

Nowych ministrów powołuje prezydent na wniosek szefa rządu.

Zgodnie z propozycją premiera Matusza Morawieckiego taka rekonstrukcja miałaby się odbyć w tym tygodniu. Prezydent jest bardzo zainteresowany, żeby ta rekonstrukcja odbyła się jak najszybciej, natomiast z uwagi na kalendarz prezydenta w tym tygodniu rekonstrukcja może się odbyć jutro bądź w piątek i chciałbym poinformować Państwa, że prezydent ma zarezerwowany czas zarówno na jutro, jak i na piątek. Jeżeli chodzi o rekonstrukcję rządu, chciałbym też Państwu przekazać, że wniosek od premiera – proszę pamiętać, że musi być wniosek premiera jeśli chodzi o rekonstrukcję rządu – jeszcze do tej pory do Pałacu Prezydenckiego nie wpłynął – poinformował Błażej Spychalski.

W ubiegłym tygodniu prezydent Polski spotkał się z premierem Mateuszem Morawieckim ws. zmian w Radzie Ministrów. Andrzej Duda zgłosił też swoje propozycje.

Zmiany nastąpią m.in. w resortach rodziny, spraw wewnętrznych, edukacji. Politycy PiS-u podkreślą, że rekonstrukcja będzie szersza. Mówi się o „nowym otwarciu”.

RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl