fot. twitter.com/MRPiT_GOV_PL

P. Müller: Anna Kornecka odwołana z funkcji wiceministra rozwoju, pracy i technologii

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu Anny Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w Ministerstwie Rozwoju, Pracy i Technologii – poinformował na Twitterze rzecznik rządu Piotr Müller.

Premier Mateusz Morawiecki podjął decyzję o odwołaniu A. Korneckiej z funkcji podsekretarza stanu w MRPiT. Powodem jest zdecydowanie niezadowalające tempo prac nad kluczowymi projektami Polskiego Ładu w zakresie ułatwienia budowy domów 70m2 oraz zakupu mieszkań bez wkładu własnego” – napisał rzecznik Piotr Müller.

Anna Kornecka  skrytykowała we wtorek propozycje Polskiego Ładu, ponieważ – jak mówiła – zaszkodzą wielu obywatelom. Według niej teza, że 90 proc. Polaków zyska na podniesieniu podatków dla przedsiębiorców jest nieprawdziwa.

Wszystkie wyliczenia pokazują, że nawet najmniejsi podatnicy, którzy rozliczają się kartą podatkową, też na tych rozwiązaniach tracą. Sprzeciwiamy się tak gwałtownej podwyżce podatków. PiS mówi, tylko dla określonej grupy przedsiębiorców. Nie, ta określona grupa przedsiębiorców świadczy usługi, sprzedaje towary każdemu Polakowi w naszym kraju. Nie ma na to naszej zgody” – powiedziała  Anna Kornecka.

Zapowiedziała, że Porozumienie nie poprze przepisów w proponowanym brzmieniu. Pytana, czy oznacza to wyjście jej partii ze Zjednoczonej Prawicy, odparła: Jeśli tego będzie wymagała sytuacja (…), to prawdopodobnie będzie to nasz koniec w Zjednoczonej Prawicy.

Wcześniej w środę rzecznik rządu wyraził zdziwienie słowami Anny Korneckiej.

Osobiście jestem nieco zdziwiony wypowiedziami pani minister Anny Korneckiej, która (…) jakby nie zapoznała się z projektem, tylko czytała pewne publicystyczne opracowania, nierzetelne materiały wynikające z tego, co jest w uzgodnieniach międzyresortowych i konsultacjach społecznych” – mówił Piotr Müller.

Później poinformował na Twitterze, że Anna Kornecka została zdymisjonowana przez premiera.

PAP/TV Trwam News

drukuj