P. Mucha: Szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej 

Szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej – podkreślił wiceszef kancelarii prezydenta Paweł Mucha.  

Paweł Mucha odnosząc się do wyboru Ursuli von der Leyen, wskazał, iż ważne jest, że wygrała kandydatka, która dobrze zna polskie sprawy.

– Szczyt Rady Europejskiej wykazał solidarność Grupy Wyszehradzkiej. To było widać bardzo mocno. Wykazał to, że Grupa Wyszehradzka jako podmiot odgrywa bardzo ważną rolę w polityce europejskiej – powiedział wiceszef kancelarii prezydenta. 

– Myślę, że bardzo ważne jest to, że wygrała kandydatka, która dobrze zna polskie sprawy. Która wspierała i wspiera – jeżeli chodzi o działania także w ramach NATO – wschodnią flankę NATO, bo znamy panią minister z tych wypowiedzi, które ewidentnie wskazywały na potrzebę wzmocnienia wschodniego skrzydła NATO. Wiemy, że angażowała się w te sprawy dotyczące Polski. (…) To jest zawsze tak, że kandydat niemiecki zazwyczaj jest zorientowany w polskich sprawach. Jednak ma się wiedzę na temat swojego bezpośredniego sąsiada – dodał.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl