P. Jaki: Gdybym zrezygnował z szefowania komisji weryfikacyjnej, PO byłaby szczęśliwa

Gdybym zrezygnował z szefowania komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji, Platforma Obywatelska i mafia reprywatyzacyjna byłyby bardzo szczęśliwe. Póki mam siłę i chęci mogę łączyć funkcje – powiedział w niedzielę kandydat Prawa i Sprawiedliwości na urząd prezydenta Warszawy Patryk Jaki.

Patryk Jaki dopytywany był w niedzielę w TVP Info o możliwość zrezygnowania z funkcji szefa komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji.

„Gdybym zrezygnował z szefowania tej komisji to dwie organizacje byłyby bardzo szczęśliwe, mogłyby otwierać szampana. Jedną z nich jest Platforma Obywatelska, a drugą mafia reprywatyzacyjna” – odpowiedział kandydat PiS na prezydenta stolicy.

Zwrócił uwagę, że rolą polityka jest służba drugiemu człowiekowi.

„Komisja weryfikacyjna, czy funkcja wiceministra sprawiedliwości, to są tylko instrumenty i narzędzia do tego, żeby pomagać ludziom. Dlatego póki mam siłę i chęci mogę łączyć te wszystkie funkcje, jeżeli jeszcze czuję, że mogę realnie pomóc Warszawie” – zaznaczył Patryk Jaki.

Jego zdaniem, Warszawie brakuje wizji i mogłaby ona się szybciej rozwijać.

„Kilka lat inwestycyjnie jesteśmy do tyłu przez samą aferę reprywatyzacyjną” – stwierdził kandydat PiS.

Jak zaznaczył, kandydat PO i Nowoczesnej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski dzieli ludzi.

„Ci z prawicy są źli, ci <<pisowcy>>. Dla niech nie ma miejsca. Czy ja kiedykolwiek mówiłem, że w Warszawie nie ma miejsca, używając jego języka, dla <<platformiarzy?>>” – mówił Patryk Jaki.

„Uważam, że nie ma znaczenia, czy masz poglądy lewicowe, prawicowe. Dla wszystkich, tak powinno być w samorządzie, powinno być miejsce w Warszawie. Tym powinniśmy się kierować, jeżeli chcemy mówić o prawdziwej europejskości tego miasta” – powiedział kandydat PiS.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński ogłosił w czwartek część nazwisk kandydatów Zjednoczonej Prawicy na prezydentów miast. W Warszawie kandydować ma wiceminister sprawiedliwości, szef komisji weryfikacyjnej ds. reprywatyzacji Patryk Jaki.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada bieżącego roku. W wyborach wybierzemy wójtów, burmistrzów i prezydentów miast, a także rady gmin i powiatów oraz sejmiki województw.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl