fot. facebook.com/wojewodaCzarnek

P. Czarnek: Wybory będą odbywać się w lokalach, ale każdy będzie mógł wybrać głosowanie korespondencyjne

Głosowanie będzie odbywać się w lokalach wyborczych, ale każdy kto będzie chciał będzie mógł wybrać sposób głosowania w trybie korespondencyjnym – mówił o założeniach projektu nowej ustawy dotyczącej wyborów prezydenckich 2020 r. Przemysław Czarnek, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Przywrócona zostaje też rola PKW – dodał polityk.

Przedstawiciele klubu Prawa i Sprawiedliwości przedstawili na poniedziałkowej konferencji w Sejmie założenia projektu ustawy o szczególnych zasadach organizacji wyborów powszechnych na Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej zarządzonych w 2020 r. z możliwością głosowania korespondencyjnego.

„Wybory będą odbywały się normalnie w lokalach wyborczych, będą pracowały obwodowe komisje wyborcze standardowo z tym uwzględnieniem, że każdy kto nie będzie chciał przyjść do lokalu wyborczego będzie mógł oddać swój głos w sposób korespondencyjny (…). Tym samym wypełniamy większość postulatów, które przez opozycję były przez wiele dni zgłaszane. Przywrócenie pełnej roli PKW i głosowanie tzw. mieszane, to znaczy korespondencyjne na wniosek” – zaznaczył Przemysław Czarnek.

PAP

drukuj