fot. PAP/Mateusz Marek

P. Czarnek: Mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III w wielu regionach wrócą do szkoły

Mam nadzieję, że od poniedziałku 26 kwietnia uczniowie klas I-III, przynajmniej w wielu regionach wrócą do szkoły – powiedział minister edukacji i nauki, Przemysław Czarnek.

Szef resortu edukacji pytany był w TVP Info o termin możliwego powrotu najmłodszy uczniów do nauczania stacjonarnego.

„Jeśli spadek trzeciej fali się utrzyma – oraz słysząc szefa Rady Medycznej przy premierze, profesora Horbana – mam nadzieję, że od poniedziałku uczniowie klas I-III – przynajmniej w wielu regionach – wrócą do szkoły” – powiedział Przemysław Czarnek.

Pytany czy ministerstwo rozważa powtarzanie przez dzieci roku szkolnego – bo taki pomysł pojawił się np. we Włoszech – szef resortu edukacji oświadczył, że nie jest to brane pod uwagę.

„Nie ma takiej opcji żebyśmy dzieci, tylko z tego powodu, że była pandemia, zmuszali do tego, żeby powtarzały cały rok” – zaznaczył minister.

Zapowiedział, że będą wprowadzane programy wspomagające, na które przeznaczono już 250 mln zł.

„Będą to głównie programy wspomagające w zakresie merytorycznym, dodatkowe zajęcia, żeby można było nadrabiać zaległości, które powstają” – wyjaśnił.

Do 25 kwietnia przedłużona została nauka zdalna w szkołach. Jest jednak możliwość prowadzenia zajęć sportowych na podstawie programów szkolenia sportowego, a także zajęć praktycznych i praktyk zawodowych dla uczniów i słuchaczy, którzy będą zdawać egzaminy w czerwcu.

Uczniowie klas I-III szkół podstawowych, którzy w styczniu wrócili do nauki stacjonarnej w szkołach, od 22 marca znów uczą się zdalnie. Uczniowie z klas IV-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych uczą się zdalnie od 26 października ub.r.

PAP

drukuj