fot. pl.freepik.com/zdjecia/tlo'>Tło zdjęcie utworzone przez dashu83 - pl.freepik.com

Oszustwa przy zakupie węgla

Złodzieje bezwzględnie wykorzystują problemy na rynku materiałów opałowych. Oszustwa na węgiel to prawdziwa plaga. Warto być ostrożnym i nie dać się zmanipulować.

Niedawno na policję w Słupcy zgłosiła się kobieta, która została oszukana podczas zakupu węgla przez internet. Mieszkanka woj. wielkopolskiego wpłaciła zaliczkę za węgiel i jego dostarczenie. [czytaj więcej]

– Niestety, kiedy po kilku dniach zorientowała się, że nie może nawiązać kontaktu z potencjalnym sprzedawcą, zaczęła szukać jeszcze raz tego ogłoszenia. Okazało się, że ono zupełnie zniknęło z sieci. Nie mogła dodzwonić się do dostawcy ani nawiązać kontaktu przez komunikatory – zaznaczyła Marlena Kukawka z Komendy Powiatowej Policji w Słupcy.

Kobieta zdecydowała się o wszystkim poinformować Policję i zawiadomić o oszustwie. W jaki sposób działają przestępcy?

– Sprawcy działają w ten sposób, że publikują w internecie ogłoszenia dotyczące sprzedaży węgla, ekogroszku bądź pelletu. Surowiec jest zawsze w bardzo atrakcyjnej cenie, a sprzedający obiecuje dostarczyć go za darmo – tłumaczyła Iwona Liszczyńska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Jest jednak jeden warunek – za węgiel trzeba zapłacić zaliczkę. Po wpłacie pieniędzy kontakt ze sprzedającym się urywa, a zamówiony towar nigdy nie dociera. Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność.

– Bardzo niska cena węgla i obietnica darmowej dostawy powinny wzbudzić naszą czujność, nasze podejrzenie i nieufność – dodała Iwona Liszczyńska.

Okazuje się, że oszustw na węgiel jest ostatnio więcej. Do podobnych zdarzeń doszło w: Kościanie, Czempiniu, Lesznie i Wągrowcu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl