Oświadczenie MGMiŻŚ ws. materiału pt. „Rybny układ. Jak CBA odkryło nadużycia w rządowej agencji i dlaczego nikt za to nie siedzi”

Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wydało oświadczenie w sprawie materiału Kamila Dziubki pt. „Rybny układ. Jak CBA odkryło nadużycia w rządowej agencji i dlaczego nikt za to nie siedzi” opublikowanego na portalu Onet.pl

Treść oświadczenia:

Informujemy, że sprawa podejrzeń nieprawidłowości w wydatkowaniu środków z Programu Operacyjnego „Ryby 2007-2013” – jak nazwa programu wskazuje – dotyczy lat 2007-2013, kiedy w Polsce rządziła koalicja Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, a dział administracji rządowej rybołówstwo znajdował się w ówczesnym Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Sektor przetwórstwa rybnego i Polskie Stowarzyszenie Przetwórców Ryb, będące jego ważnym elementem, jest najprężniej rozwijającą się dziedziną polskiego rybołówstwa, która najefektywniej wykorzystuje środki unijne. Dzięki tym środkom sektor ten jest jednym z nowocześniejszych w Europie. Stawianie zarzutów niepopartych wyraźnymi dowodami jest w naszej ocenie działaniem na szkodę polskiego rybołówstwa.

Apelujemy do wszystkich osób, które mają wiedzę lub dowody na nieprawidłowości w zarządzaniu środkami finansowymi z programu operacyjnego w latach 2007-2013, by poinformowały o tym stosowne organy prowadzące śledztwo.

Informujemy również, że przedstawiciele MGMiŻŚ na każdym etapie współpracują z organami prowadzącymi śledztwo. Oczekujemy również, że sprawa zostanie należycie wyjaśniona.

MGMiŻŚ/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl