Ostrołęka: powstanie Muzeum Żołnierzy Wyklętych

W Ostrołęce jeszcze w tym roku ma powstać Muzeum Żołnierzy Wyklętych. Będzie się ono mieścić w dawnej siedzibie więzienia komunistycznego Urzędu Bezpieczeństwa.

Decyzję w tej sprawie podjął prezydent Ostrołęki Janusz Kotowski.

Jacek Karczewski, pełnomocnik prezydenta ds. Muzeum Żołnierzy Wyklętych mówi, że będzie ono wyrazem pamięci i uczczeniem pomordowanych przez komunistyczne władze.

Ostrołęka, przede wszystkim, chce pamiętać o swoich bohaterach żołnierzach. Nie mamy tutaj na myśli tylko tych walczących w okolicach Ostrołęki, ale również o bohaterach na terenie całego kraju, którzy przelali swoją krew, oddali życie. W Polsce takiego muzeum, takiego godnego miejsca, jeszcze nie ma. Ze względu na to chcemy oddać im hołd, ale też chcemy, aby ta historia został utrwalona dla przyszłych pokoleń – zaznaczył Jacek Karczewski.

W ramach projektu ma zostać wykonana seria murali, które będą nawiązywać do historii Żołnierzy Wyklętych. Znajdą się one na murach otaczających budynki byłego więzienia.

1 marca, w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych zostanie oficjalnie pokazana makieta wizualizacji przyszłego muzeum.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl