fot. PAP/Tomasz Gzell

Ostatnie lata to wiele inwestycji w polską armię

Polskie władze inwestują ogromne środki w armię. Nasze wojsko na przestrzeni ostatnich lat przeszło gruntowną modernizację. Pojawił się nowy sprzęt i nowe możliwości.

Ostatnie lata to lata wielkich inwestycji w polską armię.

– W 2018 roku podpisanie umowy w sprawie systemu PATRIOT, w 2019 w sprawie rakiet HIMARS, w 2020 w sprawie kupienia dla polskich sił powietrznych najnowocześniejszych samolotów F-35 – wymieniał minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.  

Więcej o systemie PATRIOT można znaleźć [tutaj], o HIMARS przeczytać [tutaj], a o samolotach F-35 [tutaj].

Rząd kompleksowo wyposaża nasze wojsko. Planowane są duże inwestycje w Polską Marynarkę Wojenną.

– Uzgadniamy ze Szwecją sprawę kupienia okrętów podwodnych, które będą stanowić rozwiązanie tymczasowe, tak zwane rozwiązanie pomostowe. Zależy nam na tym, żeby współpracując ze Szwecją zapewnić bezpieczeństwo na Morzu Bałtyckim – zaznaczył szef MON.

Co ważne, większość zakupów dla polskiego wojska dokonywanych jest u naszych krajowych producentów.

– Ponad 60 procent wydatków Ministerstwa Obrony Narodowej na nowoczesne uzbrojenie i modernizację jest kierowanych do polskiego przemysłu zbrojeniowego – podkreślił min. Mariusz Błaszczak.

Oprócz nowego sprzętu Wojsko Polskie może liczyć także na szkolenia. Każdego roku odbywają się wspólne manewry polskich i amerykańskich żołnierzy. W ćwiczeniach biorą udział także pozostali nasi sojuszniczych z NATO.

TV Trwam News

drukuj