fot. gov.pl

Ostatnie dni na składanie wniosków o świadczenie „Dobry Start”

Jeszcze tylko przez trzy dni można składać wnioski o świadczenie ,,Dobry Start”. 300 złotych na wyprawkę szkolną to wsparcie dla każdego ucznia, który rozpoczął we wrześniu rok szkolny.

Wniosek o świadczenie można składać elektronicznie za pośrednictwem PUE ZUS, portalu Empatia, bankowości elektronicznej, a także za pomocą aplikacji mZUS.

Prezes Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, prof. Gertruda Uścińska, zaznaczyła, że jest to niezwykle szybkie i proste.

To wszystko jest bardzo proste, dlatego że przejęliśmy projekt „Dobry Start” w ubiegłym roku, w ramach nowoczesnego Centrum Świadczeń na Rzecz Rodziny. Wniosek składa się przez kreator wniosków, który jest intuicyjny oraz prosty, przez co rodzice nie mają z tym problemu. W 99 procentach wnioski składane są poprawnie, przechodzą weryfikacje, a więc jest to daleko idące unowocześnienie – wskazała prof. Gertruda Uściska.

O wyprawkę szkolną w ramach rządowego programu można ubiegać się od 1 lipca do końca listopada. Świadczenie „Dobry Start” przysługuje raz w roku na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami do 24 lat.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl