fot. PAP/Tomasz Gzell

 Rząd planuje ruszyć z kolejnym programem socjalnym dla polskich rodzin

Rząd przekaże kolejne środki polskim rodzinom, tak aby pomóc im w wychowaniu dzieci. Zjednoczona Prawica planuje ruszyć z Rodzinnym Kapitałem Opiekuńczym. W ramach programu „Rodzina 500 plus” do polskich rodzin trafiło już ok. 150 mld zł. Wypłacane są także środki dla 4,5 mln dzieci i młodzieży w ramach programu „Dobry Start”.

Rząd zapowiedział nowy instrument – Rodzinny Kapitał Opiekuńczy. Minister Marlena Maląg powiedziała, że prace nad ustawą dobiegają końca.

Świadczenie będzie wypłacane w wysokości 12 tys. zł. na drugie i kolejne dziecko, pomiędzy 12 a 36 miesiącem życia.

Szefowa resortu zdrowia mówiła o szczegółach w Józefowie, gdzie uczestniczyła w spotkaniu z okazji Dnia Matki.

– Rodzice będą mogli elastycznie wykorzystać te pieniądze, czyli albo przez rok pobierać świadczenie po 1000 złotych, albo przez dwa lata po 500 złotych. Na finale mamy ustawę i podobnie jak świadczeniu 500 plus, składanie wniosków będziemy chcieli zrobić elektronicznie, aby proces był jak najsprawniejszy, a rodzice mogli otrzymywać świadczenia – powiedziała Marlena Maląg.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1397551683341889542

Rząd chce skonsultować z Polakami projekt ustawy dotyczący Rodzinnego Kapitału Opiekuńczego. Okazją do tego ma być rozmowa na temat strategii demograficznej. Planowana jest szeroka kampania na temat polityki prorodzinnej.

https://twitter.com/MRiPS_GOV_PL/status/1397563151076429830

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl