Ostatni dzień na złożenie wniosku o świadczenie z 500 plus

Jeżeli polskie rodziny chcą zachować ciągłość wypłat świadczenia 500 plus, to dziś jest ostatni dzień, by złożyć o to wniosek. Można to zrobić także później, ale wtedy na pieniądze będzie trzeba trochę poczekać. W ramach programu 500 plus wypłacono już ponad 31 mld zł.

Wraz z nowym okresem zasiłkowym Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej podało dane statystyczne na temat programu Rodzina 500 plus. Dotychczas ze świadczenia korzystało ponad 2,6 mln rodzin. Z powodu niskich dochodów ponad połowa z nich otrzymywała wsparcie również na pierwsze lub jedyne dziecko. Wśród tych rodzin było ponad 100 tys. rodzin wychowujących dziecko niepełnosprawne.

Jak wynika z raportu ministerstwa, z programu 500 plus najwięcej korzystało rodzin z dwójką dzieci. Takich gospodarstw było ponad 1,5 mln. Od kwietnia ubiegłego roku do bieżącego miesiąca koszt tego programu wyniósł 31 mld 200 mln zł. Z początkiem sierpnia tego roku urzędy rozpoczęły przyjmowanie wniosków na nowy okres zasiłkowy – rozpocznie się on pierwszego października. Aby więc uniknąć przerw w otrzymywaniu świadczenia, należy złożyć wniosek do końca sierpnia, czyli do dzisiaj.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl