Ostatni dzień wizyty prezydenta Dudy w Chinach

Prezydent Rzeczypospolitej Andrzej Duda zakończy dziś wizytę w Chinach.  Głównym celem podróży prezydenta do Państwa Środka było wzmocnienie współpracy gospodarczej i kulturalnej między Polską a Chinami. 

Prezydent Andrzej Duda, podsumowując wizytę, wyraził nadzieję, że rozmowy, które odbył z chińskimi przywódcami będą istotnym impulsem do otwarcia rynku chińskiego – przede wszystkim dla polskich produktów rolnych.

Ponadto – jak powiedział – strona chińska jest zainteresowana eksportem do Chin produkowanych w Polsce maszyn górniczych, czy sprzętu do wydobycia węgla.

Poseł Maks Kraczkowski, wiceszef sejmowej Komisji Gospodarki, spodziewa się, że ta wizyta przyniesie wymierne korzyści.

– Wizyta pana prezydenta Andrzeja Dudy w Chinach ma olbrzymi wymiar – nie tylko polityczny, ale  przede wszystkim gospodarczy. Samo podpisanie umowy z największym przemysłowo-handlowym bankiem świata i polskim bankiem, który będzie wspierał projektów infrastrukturalnych jest dużym sukcesem. Patrząc na założenia Banku Gospodarstwa Krajowego a propos wpisania się w projekty rozbudowy infrastruktury kolejowej, drogowej, telekomunikacyjnej, które zaplanował rząd Chin, jest to łakomy kąsek dla polskich inwestorów, więc ich wizyta może się przełożyć na realne zyski – zwraca uwagę poseł Maks Kraczkowski.

W ostatnim dniu swojej wizyty prezydent spotkał się z przewodniczącym  chińskiego parlamentu oraz Polakami mieszkającymi w Państwie Środka.

Wziął także udział w koncercie laureata XVII Konkursu Chopinowskiego. Do Polski prezydent powróci jutro.

 

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl