fot. PAP/EPA

Ostatni dzień wizyty prezydenta Andrzeja Dudy na Węgrzech

Prezydent Andrzej Duda zakończy dziś oficjalną wizytę na Węgrzech. O godz. 10.00 para prezydencka będzie uczestniczyć w Eucharystii w Bazylice Św. Stefana. Następnie prezydent złoży wieniec na Grobie Nieznanego Żołnierza.

Przed południem prezydent Andrzej Duda wraz z pierwszą damą weźmie udział w inauguracji Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej.

Natomiast wczoraj po południu prezydent wręczył odznaczenia państwowe Polakom, którzy zasłużyli się dla współpracy polsko-węgierskiej.

–  Bardzo dziękuję za tę pracę, wykonywaną właśnie na rzecz naszej polskiej wspólnoty. Dziękuję zatem za tę pracę wykonywaną także na rzecz Rzeczpospolitej. Proszę o jeszcze, nie ukrywam. Wierzę w to, że nie muszę do tego zachęcać, bo sami państwo przez wiele lat już to czyniliście i mam nadzieję, że będziecie mogli czynić jeszcze lepiej dzięki dwóm kwestiom: dzięki, mam nadzieję, jeszcze większemu niż dotychczas zaangażowaniu MSZ we współpracy z Polakami i Polonią za granicą i mam nadzieję także, że dzięki zaangażowanej współpracy Kancelarii Prezydenta- powiedział prezydent Andrzej Duda.

Na dziś zaplanowano także spotkanie Prezydenta Polski z węgierskim premierem Viktorem Orbanem a także przewodniczącym Zgromadzenia Narodowego Laszlo Koverem.

RIRM

drukuj