fot. PAP/Piotr Nowak

Ostatni dzień posiedzenia Sejmu – posłowie zajmą się kolejnymi projektami ustaw w ramach Polskiego Ładu 

Sejm w ostatnim dniu posiedzenia zajmie się kolejnymi projektami ustaw zapowiadanymi w Polskim Ładzie. Przed południem posłowie mają przeprowadzić pierwsze czytanie projektu nowelizacji ustawy o podatku dochodowym.

Przewiduje on m.in. podniesienie kwoty wolnej od podatku do 30 tys. zł i zwiększenie progu podatkowego do 120 tys. zł. Nowela zakłada też zmiany w naliczaniu składki zdrowotnej zarówno w odniesieniu do osób pracujących na etatach, jak i przedsiębiorców.

Prof. Henryk Wnorowski, ekonomista, zwraca uwagę, że to propozycje znaczące dla większości polskiego społeczeństwa.

– Dotyczy to części społeczeństwa, która zarabiała najmniej. Są to ważne zmiany także dla polskich emerytów i rencistów, ponieważ dotyczą 99 proc. wszystkich polskich emerytów. Emerytury są takiej wysokości, że nawet zmiana w odliczeniu składki zdrowotnej nie spowoduje konsekwencji dla tej grupy społecznej. Dobrze, że tak się stało i parlamentarzyści zaczną nad tym pracować – mówi prof. Henryk Wnorowski.

Posłowie mają też zająć się rządowym projektem ustawy o gwarantowanym kredycie mieszkaniowym oraz o spłatach tego kredytu dokonywanych w związku z powiększeniem gospodarstwa domowego. Projekt ten jest również związany z programem Polski Ład.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl