fot. flickr.com

Ostatni dzień na składanie wniosków o zwrot akcyzy od paliwa rolniczego

Mija dziś termin składania wniosków o zwrot akcyzy od paliwa rolniczego. Formularze wraz z fakturą VAT należy złożyć do wójta, burmistrza lub prezydenta miasta. Rolnicy otrzymają zwrot za olej napędowy zakupiony w okresie od 1 lutego br. do końca lipca. Pieniądze będą wypłacane w październiku.

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski stwierdził na antenie Radia Maryja, że zwrot akcyzy za paliwo to realna pomoc dla rolników.

– Dwa razy do roku składamy faktury zakupu paliwa do maszyn i urządzeń rolniczych. Podniosłem w zeszłym roku tę liczbę przysługujących litrów na hektar i również dla zwierząt dołożyłem specjalną pulę tego paliwa. Rolnicy składają wnioski najbliżej miejsca zamieszkania w gminie, w której jest ich gospodarstwo. Proszę, żeby tego terminu nie przegapić. To są realne pieniądze. Za pierwsze półrocze wypłaciliśmy 680 mln złotych zwrotu akcyzy dla rolników. Środki na ten cel są zabezpieczone w Ministerstwie Finansów. Przypominam rolnikom – do końca sierpnia proszę składać wnioski na paliwo rolnicze – powiedział minister rolnictwa.

Stawka zwrotu akcyzy za paliwo rolnicze wynosi 100 zł do 1 hektara użytków rolnych i 30 zł do jednej dużej jednostki przeliczeniowej krów i bydła.

W tym roku na zwrot akcyzy zabezpieczono w budżecie państwa 1,8 mld zł.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl