fot. TT/ARiMR_GOV_PL

Ostatni dzień na składanie wniosków do ARiMR o rekompensaty za tymczasowe zaprzestanie połowów

Jeszcze tylko dziś armatorzy statków rybackich mogą składać wnioski o rekompensaty za tymczasowe zaprzestanie połowów. Dokumenty należy dostarczyć do oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, właściwego ze względu na miejsce realizacji operacji.

Wnioski są dostępne na stronie agencji.

Prezes ARiMR Tomasz Nowakowski podkreśla, że osoby zainteresowane uzyskają na miejscu stosowną pomoc w wypełnieniu dokumentów.

– Istnieje możliwość złożenia tego wniosku osobiście i nie ukrywam, że taka forma złożenia wniosku jest formą dobrą pod tym kątem, że pracownicy są również przygotowani do tego, żeby pomóc, sprawdzić dokumentację, wskazać ewentualnie te miejsca, gdzie trzeba coś jeszcze poprawić albo nanieść jakieś zmiany. Istnieje również możliwość złożenia tych dokumentów do tzw. wrzutni, które funkcjonują przy oddziałach regionalnych Agencji, jeżeli ktoś np. nie chce mieć kontaktu bezpośredniego z pracownikiem agencji. Dzisiaj mamy ostatni dzień składania tych wniosków, a więc ostatni dzwonek na to, żeby oddziały regionalne ARiMR – zaznacza Tomasz Nowakowski.

Pomoc dla armatorów wpisuje się w program „Rybactwo i Morze”. Projekt jest skierowany dla rybaków, którzy ponieśli straty związane z epidemią COVID-19. Rekompensaty przysługują za każdy dzień zaprzestania działalności połowowej w okresie od 1 lutego do 31 sierpnia.

Kwoty rekompensat są uzależnione od długości jednostki i wahają się od 950 zł do 2250 zł za jeden dzień. Wsparcie ma pomóc rybakom przetrwać i utrzymać rentowność.

RIRM

drukuj