fot. pixabay.com

ARiMR: blisko 28. tys. wniosków o pomoc finansową dla hodowców trzody chlewnej

Wpłynęło blisko 28 tys. wniosków o pomoc finansową dla hodowców trzody chlewnej zgodnie z nieostatecznymi statystykami – przekazała Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Nabór trwał do 15 września br., a maksymalna stawka pomocy wynosi 500 tys. złotych – dodano.

Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa przypomniała, że do 15 września br. o pomoc mogli się ubiegać producenci trzody chlewnej zagrożeni utratą płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku rolnym spowodowanymi wojną na Ukrainie.

„Z nieostatecznych statystyk wynika, że do biur powiatowych ARiMR wpłynęło blisko 28 tys. wniosków” – poinformowano.

ARiMR przekazała, że w ramach tego programu jeden producent rolny będzie mógł otrzymać maksymalnie 500 tys. złotych. Prowadzona działalność musi mieć status mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa, a sam hodowca powinien posiadać numer identyfikacyjny nadany w trybie przepisów o krajowym systemie ewidencji producentów, ewidencji gospodarstw rolnych oraz ewidencji wniosków o przyznanie płatności.

Jak dodano, niezbędnym do spełnienia warunkiem jest prowadzenie w dniu 15 marca br. gospodarstwa, w którym były utrzymywane świnie oraz zarejestrowanie w ARiMR zwierząt tego gatunku urodzonych między 15 marca, a 15 sierpnia bieżącego roku. Stawka wsparcia wynosi 100 zł do każdego urodzonego w wyznaczonym przedziale czasowym prosięcia, które zostało do 31 sierpnia 2023 r. oznakowane i zgłoszone do bazy identyfikacji i rejestracji zwierząt.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl