Osiągnięto porozumienie ws. Grecji

Podczas szczytu strefy euro w Brukseli wśród uczestników doszło do jednomyślnego porozumienia w sprawie Grecji.

Charles Michel, premier Belgii, biorący udział w spotkaniu, które trwa od niedzielnego popołudnia poinformował, że jest porozumienie ws. Grecji. „Porozumienie” – napisał premier na Twitterze.

Wcześniej Preben Aamann, Rzecznik Rady Europejskiej, ogłosił, iż po przerwie w obradach przywódcy zbierają się, a na stole jest zrewidowana propozycja kompromisu w sprawie programu pomocowego dla Aten.

Przewodniczący Rady Europejskiej, Donald Tusk, zapowiedział, że strefa euro jest gotowa na rozmowy o programie pomocowym EMS (Europejski Mechanizm Stabilności) dla Grecji. Podkreślił, iż przewidywać on będzie „poważne reformy” oraz pomoc finansową dla tego kraju.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl