Orszaki Trzech Króli przeszły przez miasta w całej Polsce

Ulicami ponad 500 miejscowości przeszły dziś Orszaki Trzech Króli. W tym roku przyświecało im hasło „Pokój i dobro”.

Największy Orszak Trzech Króli odbył się w Warszawie. Jego uczestnicy przypominali o dramacie mieszkańców ogarniętej wojną Syrii.

Uczestników warszawskiego Orszaku pozdrowił Ojciec Św. Franciszek.

– Obejmuję moim błogosławieństwem uczestników wielkiego Orszaku Trzech Króli, który odbywa się w Warszawie z udziałem tak wielu rodzin i tak wielu dzieci – powiedział papież.

Krakowski pochód poprzedziła Msza św. w Katedrze na Wawelu. Orszak Trzech Króli został zorganizowany w Krakowie po raz siódmy. W pochodzie szli nie tylko Polacy, ale także obcokrajowcy. Byli starsi i młodsi oraz rodziny z dziećmi.

– Chcemy przede wszystkim dzieciom pokazać ten aspekt Objawienia Pańskiego, że Pan Jezus przyszedł na świat i zmieniło się przez to całe nasze życie. To jest dla nas tak wielkie wydarzenie, że pomimo mrozu jesteśmy tutaj – powiedział jeden z uczestników.

Podobnie jak w przednich latach Orszak Trzech Króli miał wymiar charytatywny. Wolontariusze i pracownicy Dzieła Pomocy św. Ojca Pio oraz młodzież z Dzieła Nowego Tysiąclecia zbierali datki na utrzymanie tzw. mieszkań wspieranych dla bezdomnych – wskazała Kasia, wolontariusz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia.

– Kwestujemy na rzecz Dzieła Pomocy Ojca Pio i wierzymy, że to, co robimy, jest wyjątkowe, ważne i bardzo potrzebne – powiedziała.

Prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką wzięli udział w Orszaku Trzech Króli w Cieszynie. W południe para prezydencka uczestniczyła we Mszy św. sprawowanej w XIII-wiecznym cieszyńskim kościele św. Marii Magdaleny. Eucharystii przewodniczył biskup bielsko-żywiecki ks. bp Roman Pindel.


TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl