fot. flickr.com

Orlen, Lotos i Energa przedłużają rozmowy ws. elektrowni na gaz w Gdańsku

PKN Orlen, Lotos i Energa poinformowały w środę o przedłużeniu do końca 2022 r. ważności listu intencyjnego, dotyczącego analizy możliwości wspólnego zbudowania w Gdańsku elektrowni w technologii gazowo-parowej.

Jak podały spółki, podpisany w środę aneks dotyczy listu intencyjnego z 2 listopada 2020 r., przewidującego wspólne analizy możliwości oraz ewentualnych warunków zrealizowania wspólnej inwestycji – budowy elektrowni gazowo-parowej w Gdańsku. Zgodnie z zapisami aneksu list intencyjny będzie wiązał spółki do czasu zawarcia stosownych umów, ale nie później niż do 31 grudnia 2022 r. Aneksowany list był ważny do końca 2021 roku.

W liście intencyjnym z listopada 2020 r. spółki zadeklarowały , że będą prowadzić rozmowy w celu uzgodnienia założeń, warunków technicznych, lokalizacji, zasad finansowania itp. dla elektrowni w technologii gazowo-parowej. W przypadku realizacji projektu, strony zadeklarowały też opracowanie umowy o wspólnym przedsięwzięciu.

W listopadzie 2020 r. spółki podawały, że orientacyjny termin uruchomienia elektrowni to lipiec 2026 r. We wstępnych rezultatach aukcji głównej rynku mocy na 2026 r. nie ma tej jednostki.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl