fot. twitter.com/MSWiA_GOV_PL

Opole: Z udziałem min. Brudzińskiego odbyła się odprawa służb MSWiA

Z udziałem ministra spraw wewnętrznych i administracji Joachima Brudzińskiego w Opolu odbyła się odprawa służb MSWiA.

W swoim wystąpieniu szef resortu podziękował funkcjonariuszom wszystkich służb mundurowych za ich codzienną pracę. Zapewnił też, że rząd PiS będzie wspierał służby mundurowe.

Chcę zapewnić, że dopóki będziemy odpowiadać za bezpieczeństwo, dopóki rząd PiS będzie miał mandat społeczny do tego, aby tę władzę sprawować, dopóty będziemy wspierać i modernizować służby mundurowe. Już w tej chwili trwają prace nad kolejną edycją. Nie możemy poprzestać w roku 2020 na programie modernizacyjnym. Aby policja, straż pożarna i graniczna mogła się zmieniać, proces modernizacji służb mundurowych musi postępować. Zapewniam, że takich starań będziemy dokonywać – zaznaczył szef MSWiA.

Minister Joachim Brudziński wręczył też medal „Młody bohater” Karolinie Ładzie. Dziewczyna w grudniu ubiegłego roku uratowała życie 70-latkowi, który próbował targnąć się na swoje życie.

Program modernizacji służb mundurowych na lata 2017-2020 zakłada przekazanie służbom podległym MSWiA ponad 9,2 mld zł. 1,7 mld zł z tej kwoty trafi do Państwowej Straży Pożarnej, z czego ponad 0,5 mld zł zostanie przekazane ochotniczym strażom pożarnym.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl