fot. PAP/Leszek Szymański

Opieszałość Komisji Europejskiej względem Polski

Prezydent Andrzej Duda wezwał Komisję Europejską do zrewidowania swojej polityki wobec Polski i Węgier. Bruksela wciąż nie przekazała obu krajom ani złotówki na pomoc uchodźcom.

Prezydent Andrzej Duda – po rozmowie z prezydent Węgier, Katalin Novak – podkreślał, że przez polską granicę od początku wojny przeszło ponad 3 mln uchodźców z Ukrainy. Ok. 2 mln mieszka obecnie na terytorium naszego kraju. W przypadku Węgier, które mają mniejszy potencjał ludnościowy, z pomocy korzysta ok. 700 tys. osób uciekających przez bombami Władimira Putina. Warszawa i Budapeszt wciąż prowadzą działania humanitarne na własny koszt.

– Oba nasze kraje nie otrzymują wsparcia europejskiego po to, by mogły realizować program wspierający obecność uchodźców w naszych krajach – powiedział Andrzej Duda.

Prezydent RP wezwał Komisję Europejską do zrewidowania swojej polityki.

– Niestety, nie mam żadnych wątpliwości, że tego typu polityka podważa tak naprawdę jedność europejską – zaznaczył prezydent RP.

Andrzej Duda mówił też o Funduszu Odbudowy. Zablokowanie Polsce i Węgrom środków ogranicza im działania, które mogłyby podejmować w reakcji na wojnę wywołaną przez Rosję. Polski przywódca zapewniał wszystkich potrzebujących gości z Ukrainy, że nawet jeśli Komisja Europejska nie zmieni swojego nastawienia, wciąż będą otrzymywali pomoc w naszym kraju.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl