By Emerson Begolly - History of this file:Originally uploaded by User:Lexicon as Image:Flag of al-Qaeda.svg.The source for this design is a report from 14 September 2004 published on the Flags of the World Website[4]., Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4450602

ONZ: Aresztowano przywódcę Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim

Chalid Batarfi, przywódca organizacji dżihadystycznej Al-Kaida na Półwyspie Arabskim (AQAP), został aresztowany w październiku ubiegłego roku we wschodnim Jemenie – wynika z opublikowanego raportu dla Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Według niego Chalid Batarfi, znany jako Abu Mikdad al-Kindi, który rok temu przejął przywództwo w AQAP, „został aresztowany w październiku podczas operacji w mieście Al-Ghajda w prowincji Al-Mahra na wschodzie Jemenu, w wyniku której zginął również zastępca dowódcy, Saad Atef al-Awlaki”.

W dokumencie nie podano, przez kogo Chalid Batarfi został schwytany, ani co się z nim stało od tego czasu. Jest to jednak pierwsze oficjalne potwierdzenie tego aresztowania. Wspominano o nim kilkakrotnie w ostatnich miesiącach, ale nie udawało się go zweryfikować.

„Oprócz strat w dowództwie AQAP jest osłabiona przez rozłam i dezercje, głównie przez jednego z byłych poruczników Chalida Batarfiego” – stwierdzono w raporcie.

Ostrzeżono jednocześnie przed „stałym zagrożeniem”, jakie nadal stanowi ta organizacja dżihadystyczna mająca wpływy w Jemenie.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl