By Architect of the Capitol - aoc.gov, Domena publiczna, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7531712

Donald Trump nie będzie zeznawał w Senacie w sprawie impeachmentu

Były prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump nie będzie zeznawał w Senacie w związku z toczącą się procedurą impeachmentu. Były prezydent odmówił składania zeznań.

Na przesłuchanie pod przysięgą wezwał byłego prezydenta Donalda Trumpa odpowiedzialny za przeprowadzenie procedury impeachmentu Jamie Raskin, członek Izby Reprezentantów z Partii Demokratycznej.

„Jeśli odrzuci pan zaproszenie, zastrzegamy sobie wszelkie prawa, w tym prawo do ustalenia na rozprawie, że pańska odmowa składania zeznań potwierdza mocno niekorzystny wniosek dotyczący pańskich działań (i bezczynności) w dniu 6 stycznia 2021 r.” – poinformował  Jamie Raskin.

Donald Trump odmówił składania zeznań. W liście otwartym jego prawnicy nazwali żądanie, by złożył on zeznania w Senacie, „chwytem pod publiczkę”.

W ubiegłym tygodniu Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu przekazała do Senatu artykuł impeachmentu Donalda Trumpa. Izba zarzuca byłemu prezydentowi podżeganie swoich zwolenników do ataku na Kongres, do którego doszło 6 stycznia. Proces Donalda Trumpa rozpocznie się 9 lutego. Donald Trump jest pierwszym prezydentem USA, który został dwukrotnie postawiony w stan oskarżenia przez Izbę Reprezentantów. Poprzednio stało się to w grudniu 2019 roku, w związku z tzw. aferą ukraińską. W 2020 roku Senat z większością republikańską uniewinnił ówczesnego gospodarza Białego Domu.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl