Ojciec Święty kontynuował cykl katechez poświęconych Dekalogowi

Ojciec Święty Franciszek kontynuował w środę cykl katechez poświęconych Dekalogowi. W swoich rozważaniach skupił się na przykazaniu „Nie cudzołóż”.

Papież zauważył, że jest w nim bezpośrednie odwołanie do wierności, bez której żadna ludzka relacja nie jest autentyczna. Zaznaczył też, że wierność jest cechą wolnej, dojrzałej, odpowiedzialnej relacji międzyludzkiej.

Życie utkane z wierności wyraża się we wszystkich wymiarach i prowadzi do bycia wiernymi i godnymi zaufania mężczyznami i kobietami we wszystkich okolicznościach – wskazał Biskup Rzymu.

Aby osiągnąć tak piękne życie – jak dodał – nie wystarcza nasza ludzka natura – trzeba, by wierność Boga wkroczyła w nasze życie.

– To szóste słowo wzywa nas, abyśmy zwrócili swe oczy ku Chrystusowi, który swoją wiernością może odebrać nam serce cudzołożne, a dać nam serce wierne. W Nim i tylko w Nim jest miłość bez zastrzeżeń i wahania. […]Z Jego śmierci i zmartwychwstania wypływa nasza wierność. Z Jego bezwarunkowej miłości wypływa nasza stałość w relacjach – podkreślił Papież.

Zwracając się do polskich pielgrzymów obecnych na placu Świętego Piotra, papież Franciszek pozdrowił szczególnie profesorów i uczniów Liceum im. Norwida ze Stargardu, promotorów inicjatywy nazwanej „Kartka pokoju”.

– Apelu o pokój, który zredagowali, po solidnym studium nauczania papieży XX i XXI wieku i który z okazji 100-lecia niepodległości Polski zostanie rozesłany do przywódców wszystkich krajów świata. W przyszłą niedzielę Kościół w Polsce będzie obchodził X Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym, organizowany przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i KEP-em. Pomoc materialna zostanie w tym roku przekazana chrześcijanom w Pakistanie. Dziękuję za te inicjatywy pokoju i solidarności. Niech Bóg Wam błogosławi – powiedział Ojciec Święty.

Audiencję Ojca Świętego Franciszka można obejrzeć w całości na www.radiomaryja.pl.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl