fot. www.wigry.pro

Ogólnopolski Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II

Pielgrzymowanie Kajakowym Szlakiem Papieskim „Tajemnice Zawierzenia” jest szczególną okazją do poznawania Boga, historii i przyrody na trasie liczącej ponad 140 km. Spływy kajakowe będą organizowane raz w miesiącu od maja do września i są dziękczynieniem za kanonizację Jana Pawła II.

Trasę Szlaku Papieskiego wyznacza spływ kajakowy, który ks. Karol Wojtyła rozpoczął wraz z młodymi naukowcami krakowskiego środowiska akademickiego, na stałe współpracującymi z ich duchowym opiekunem, w dniu 19 lipca 1954 roku. W spływie tym wzięło udział 9 osób, które wraz z „Wujkiem” do augustowskiej mety dopłynęło szczęśliwie w dniu 31 lipca 1954 roku.

Chcemy naśladować w praktyce naszego wielkiego Świętego i uczyć się od niego, jak spędzać wolny czas, aby był on również rozwojem naszego życia duchowego. Ważne jest, aby przemierzając te przepiękne okolice, znaleźć czas na rozważanie wielkiego przesłania, jakie Jan Paweł II pozostawił nam w swoich wielkich Aktach – Tajemnicach Zawierzenia – podkreślają organizatorzy spływu.

Spływ kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II to również rekolekcje w drodze. W trakcie spływu każdego dnia Msza św., rozważanie Słowa Bożego i dzielenie się nim, rozważanie Aktów Zawierzenia, konferencje, modlitwa różańcowa, Apel Jasnogórski i wspólne czuwanie przy ognisku.

***

Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim w dniu 20-21 czerwca 2014r. obejmie trzy pełne etapy szlaku papieskiego realizowane w ciągu dwóch dni.

I etap: Wigry – Frącki (20.06. – piątek)
Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej

Rozważając Akt osobistego Zawierzenia Jana Pawła II Matce Bożej – TOTUS TUUS (6.06.1979) dopłyniemy do Frącek.

II etap: Frącki – Mikaszówka (21.06.- sobota)
Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

Rozważając Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi (Rzym, 25.03.1984) będący odpowiedzią na prośbę Matki Bożej – skierowaną do wierzących w Fatimie dopłyniemy do Mikaszówki.

Spływ Kajakowy Szlakiem Papieskim Jana Pawła II

Więcej informacji na stronie internetowej www.wigry.pro

RIRM

drukuj