Manifestacja w obronie TV Trwam – 19 maja w Warszawie!

19 maja w Warszawie odbędzie się manifestacja w obronie TV Trwam i wolności słowa w Polsce. Jej organizatorem jest parlamentarny Zespół ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.

W czerwcu KRRiT podejmie decyzję o przyznaniu koncesji dla ostatnich czterech podmiotów na pierwszym multipleksie cyfrowym. O miejsce dla kanału o charakterze społeczno-religijnym wniosek złożyła Fundacja Lux Veritatis – nadawca TV Trwam.

Poseł Andrzej Jaworski, przewodniczący parlamentarnego zespołu podkreśla, że ważne jest abyśmy po raz kolejny zamanifestowali i pokazali jak ważna jest dla nas TV Trwam. Będziemy do samego końca bronić tego, aby na multipleksie była jedyna katolicka telewizja, którą popierają miliony osób – dodaje polityk.

Chcemy pokazać, że jesteśmy za TV Trwam, że jesteśmy za tym, aby wolność słowa w Polsce nie była tylko i wyłącznie słowem na papierze, ale żeby rzeczywiście funkcjonowała i żeby wszyscy dziennikarze – także katoliccy, mogli mówić i głosić prawdę. To jest manifestacja nietypowa, dlatego że nie będzie tym razem marszu, będziemy w jednym miejscu. Będziemy chcieli mówić o sprawach ważnych, ale także posłuchać dobrej muzyki. Spotkać się, porozmawiać. Tak, aby z jednej strony być zauważonym przez decydentów – akcentuje poseł Andrzej Jaworski.

Manifestacja rozpocznie się w południe modlitwą Anioł Pański.

Przypomnijmy nie ustają także marsze będące sprzeciwem wobec dyskryminacji TV Trwam przez KRRiT. Już w najbliższą sobotę marsz odbędzie się w Głogowie, 28 kwietnia w Hrubieszowie. Na 1 maja planowana jest manifestacja w Lubinie, 11 w Ostrowie Wielkopolskim, Bydgoszczy i Wąbrzeźnie.

Trwa także akcja zbierania podpisów pod protestem do KRRiT, do tej pory policzono 2 mln 477 tys. 848 kopii podpisów.

RIRM

drukuj