fot. pixabay.com

Ofiary mafii reprywatyzacyjnej otrzymały pierwsze odszkodowania

Ruszyła wypłata odszkodowań dla osób, które ucierpiały na skutek działania mafii reprywatyzacyjnej. Jak podkreśla przedstawiciel Komisji Weryfikacyjnej, Sebastian Kaleta, walka o sprawiedliwość trwa od 3 lat i wiele spraw czeka jeszcze na rozwiązanie.

Warszawski ratusz podważał w sądach decyzje komisji weryfikacyjnej dotyczące przekazania kolejnych nieruchomości. Nie chciał też wypłacać odszkodowań dla osób, które ucierpiały na skutek dzikiej reprywatyzacji. Władze stolicy powoływały się na brak podstawy prawnej do wypłaty pieniędzy. Dopiero w trakcie kampanii prezydenckiej do Sejmu trafił nowy projekt ustawy, który w praktyce przerzucił odpowiedzialność dot. wypłat odszkodowań z warszawskiego ratusza na państwo. Dziś rozpoczęła się wypłata środków.

– Wreszcie! Córka śp. Jolanty Brzeskiej otrzymała odszkodowanie ze środków zabranych „mafii reprywatyzacyjnej” przez Komisje Weryfikacyjną. Po tylu latach walki z sądami i PO – napisał na twitterze europoseł Patryk Jaki, były przewodniczący komisji weryfikacyjnej.

Na decyzję zareagowała także pani Magdalena Brzeska – córka Jolanty Brzeskiej, kobiety, która stała się symbolem walki z mafią reprywatyzacyjną.

– Cudowny dzień! Rozpoczęła się wypłata odszkodowań dla poszkodowanych przez reprywatyzację. Komisja Weryfikacyjna dotrzymała słowa Dziękuję Patrykowi Jakiemu i Sebastianowi Kalecie – wskazała Magdalena Brzeska.

Obecny przewodniczący komisji weryfikacyjnej Sebastian Kaleta zaznaczył, że to nie koniec walki o sprawiedliwość. Wiele spraw czeka jeszcze na rozwiązanie.

 

TV Trwam News

drukuj