Odsłonięcie tablic w Łaskarzewie

W parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Łaskarzewie poświęcony będzie Krzyż Katyński, odsłonięte będą tablice katyńska i smoleńska oraz ustawiony Krzyż Pątniczy.

Na tablicy ku czci ofiar katastrofy smoleńskiej znajduje się szczegółowa informacja o misji, z jaką polska delegacja 10 kwietnia 2010 roku wyleciała do Katynia.

Dziewięćdziesiąt sześć ofiar katastrofy lotniczej udało się wówczas na uroczystości upamiętnienia siedemdziesiątej rocznicy sowieckiej zbrodni i ludobójstwa w lesie katyńskim.

Jak mówi  prezes Komitetu Katyńskiego Andrzej Melak, inicjatorem postawienia krzyża i tablic jest ks. Proboszcz Edmund Szarek.

 – Z inicjatywy proboszcza parafii Podwyższenia Krzyża w Łaskarzewie ks. Edmunda Szarka odbędą się uroczystości związane z odsłonięciem płyt poświęconych zamordowanym polskim oficerom w Katyniu; a także ofiarom katastrofy smoleńskiej. Ta uroczystość ma wielką oprawę; będzie przekazaniem dla parafii krzyża poświęconego w parafii św. Stanisława Kostki, w której pracował ks. Jerzy Popiełuszko – powiedział Andrzej Melak, prezes Komitetu Katyńskiego.

Andrzej Melak zapewnia, że na uczestników uroczystości czeka zarówno coś dla ciała, jak i dla ducha.

– Ks. Edmund Szarek zaprasza wszystkich serdecznie po uroczystości również na poczęstunek. To będzie naprawdę uroczystość w której warto wziąć udział – dodał Andrzej Melak.
Wypowiedź Andrzeja Melaka
Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj