PO nie odpowiada na pytania PiS i chce debaty o programach politycznych

Prawo i Sprawiedliwość pyta Platformę Obywatelską o jej podejście do ważnych dla Polaków kwestii. Partia Grzegorza Schetyny ucieka jednak od konkretnych odpowiedzi. Chce natomiast debaty z formacją rządzącą.

PiS zadało PO cztery konkretne pytania: czy podwyższy Polakom wiek emerytalny i do ilu lat, czy ograniczy lub zlikwiduje program 500 plus, czy zamknie IPN i CBA oraz czy zgodzi się na przyjęcie emigrantów?

– To nie są konkretne pytania, więc nie ma konkretnej odpowiedzi – Odpowiada Grzegorz Schetyna i proponuje partii rządzącej cykl debat o programie PO oraz PiS.

 Jak dodaje lider PO, to „otwarta oferta” ze strony Platformy.

– Rozmowa o programie, o dniu dzisiejszym, o zagrożeniach dla Polski „dziś, jutro i pojutrze”, o tym, co wynika ze złej polityki PiS i ze złych decyzji, które są przez nich podejmowane – mówił przewodniczący Platformy Obywatelskiej.

Prawo i Sprawiedliwość jest gotowe do debaty. Stawia jednak warunki.

– Jeżeli PO (…) nie będzie już opozycją totalną, jesteśmy gotowi żeby z nimi takie debaty przeprowadzać. Nie boimy się tych rozmów. Mamy program. Realizujemy go. Nie baliśmy się rozmawiać o naszych propozycjach z Polakami, dzisiaj też to robimy i na taką rozmowę też jesteśmy gotowi – mówiła Beata Mazurek, rzecznik prasowy PiS.

Do propozycji Platformy Obywatelskiej odniosła się premier Beata Szydło.

– Jeżeli chcą rozmawiać o programie, to powinni odpowiedzieć na 4 proste pytania, które zostały im zadane i do dzisiaj odpowiedzi na nie nie usłyszeliśmy. Jeżeli mamy rozmawiać na temat programów, to przede wszystkim trzeba odpowiedzieć na te proste pytania – oceniła premier Beata Szydło.

Tv Trwam News/RIRM

drukuj