fot. Robert Sobkowicz Nasz Dziennik

„Ocalić niepodległość” – spotkanie z ks. Krzysztofem Bielawnym i prezentacja jego najnowszej książki

„Ocalić niepodległość” – to druga książka ks. Krzysztofa Bielawnego, która porusza problem zapaści demograficznej. 21 września w księgarni „Naszego Dziennika” w Warszawie odbyło się spotkanie z autorem.

Po objawieniach w Gietrzwałdzie pod koniec lat 70. XIX w. w granicach dawnej RP było ok. 16 mln mieszkańców. Minęły zaledwie cztery dekady i ta liczba się podwoiła. Co sprawiło, że w tak krótkim czasie nastąpił bum demograficzny? Na to pytanie chciał znaleźć odpowiedź ks. Krzysztof Bielawny.

– Po objawieniach Matki Bożej w Gietrzwałdzie nastąpiła odnowa moralna, duchowa społeczeństwa i to chyba na niespotykaną miarę w dziejach naszego narodu – powiedział kapłan.  

Dziś wskaźnik demograficzny w Polsce pozostawia wiele do życzenia – wskazała redaktor „Naszego Dziennika”, Aneta Parys.

– Z ostatnich badań wynika, że zajmujemy 213 miejsce, jeśli chodzi  o dzietność, na 227 państw, które uczestniczą w tych badaniach, więc sytuacja jest bardzo dramatyczna – wyjaśniła.  

Co należy zatem czynić, aby wyjść z zapaści demograficznej? Odpowiedź znajdziemy w publikacji „Ocalić niepodległość”, która jest niejako drugą częścią pierwszej książki „Niepodległość wyszła z Gietrzwałdu” ks.  Krzysztofa Bielawnego.

– Gdybyśmy dzisiaj wycofali ze sprzedaży różnego rodzaju środki antykoncepcyjne (…), gdybyśmy nie deprawowali dzieci i młodzieży, gdyby ograniczono i spowodowano, że byłoby mniej rozwodów i aborcji – jesteśmy w stanie bardzo szybko odbudować naszą demografię – ocenił autor książki „Ocalić niepodległość”.

To właśnie szerząca się kultura śmierci i brak poszanowania dla ludzkiego życia sprawia, że ludzi w Polsce jest coraz mniej.

– Ważne jest, by wrócić do moralności, do podstawowych praw – zaznaczyła czytelniczka.

Producentem publikacji jest „Nasz Dziennik”.

ocalicniepodlegloscplakat

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl