fot. flickr.com

Obywatele UE i kilku innych państw mogą wjeżdżać na terytorium Węgier

Obywatele państw Unii Europejskiej, a także kilku innych krajów mogą od północy ze środy na czwartek swobodnie wjeżdżać na terytorium Węgier – poinformował minister spraw zagranicznych Peter Szijjarto na swoim profilu na Facebooku.

„(…) od północy obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej, a także Serbii, Szwajcarii, Liechtensteinu, Norwegii i Islandii mogą swobodnie wjeżdżać na terytorium Węgier” – oznajmił Peter Szijjarto.

Minister podkreślił, że jednocześnie obywatele węgierscy nie będą musieli przechodzić kwarantanny po przyjeździe ze wspomnianych państw.

Peter Szijjarto dodał, że przepisy dotyczące przekraczania granicy zmieniły się wraz ze zniesieniem od czwartku stanu zagrożenia, wprowadzonego 11 marca w związku z pandemią koronawirusa. Podkreślił, że umożliwiła to skuteczna obrona przed pandemią.

Krzywa zakażeń spada na Węgrzech od półtora miesiąca. W czwartek trzeci dzień z rzędu stwierdzono tylko jedno nowe zakażenie. Dotąd zmarło na Węgrzech 568 osób chorych na Covid-19.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl