Obrońcy życia ponawiają apel o zwiększenie pomocy dla rodzin, w których wychowują się niepełnosprawne dzieci

Ponad rok temu Trybunał Konstytucyjny zdecydował o niezgodności tzw. przesłanki eugenicznej z ustawą zasadniczą. W tym samym czasie rozpoczęto dyskusję nad zwiększeniem pomocy państwa dla rodziców wychowujących niepełnosprawne dzieci.

Konkretne rozwiązania zaprezentowało [Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka].  Wśród nich znały się: podwyższenie zasiłku pielęgnacyjnego, uwolnienie możliwości podjęcia legalnej pracy przez osoby pobierające świadczenie i rozwój hospicjów perinatalnych. [czytaj więcej]

Wojciech Zięba, prezes stowarzyszenia, podkreśla, że system wsparcia rodzin jest archaiczny.

– Politycy nie czują w tej chwili presji społeczeństwa, nie poczuwają się do solidarności z niepełnosprawnymi i zaniechali prace nad projektami. Jest to dla nas bolesne, bo nasze propozycje mogły w znaczący sposób poprawić los rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi – podkreślił Wojciech Zięba.

Działacz pro-life dodał, że jedyne, co rząd zrobił w ciągu tego roku, to przyjął Strategię na Rzecz Osób Niepełnosprawnych.

W jego ocenie jest to bardzo dobry dokument, rząd nie wskazał jednak źródeł finansowania rozwiązań w nim zawartych.

W Polsce żyje ok. 245 tys. dzieci z orzeczeniem o niepełnosprawności.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl