Obchody Dnia Flagi w Elblągu

W Elblągu odbędą się dziś uroczystości upamiętniające Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. W programie obchodów znalazł się m.in. przemarsz pod Ratusz Staromiejski z 50-cio metrową flagą.

Wzorem lat ubiegłych mieszkańcom miasta rozdawane będą chorągiewki, tak, aby elbląską starówkę zdominowały biało–czerwone barwy. Organizatorzy zachęcają elblążan do wywieszenia flag narodowych w swoich domach.

Wśród planowanych uroczystości znalazł się przemarsz spod Bramy Targowej, ulicą Stary Rynek, w kierunku Ratusza Staromiejskiego z 50-cio metrową flagą, musztra paradna w wykonaniu uczniów klas mundurowych, a także inscenizacje w wykonaniu Elbląskich Odtwórców Historycznych.

Na jutro w Elblągu zaplanowano obchody upamiętniające uchwalenie Konstytucji 3 Maja. O godz. 13.00 w Katedrze pw. św. Mikołaja rozpocznie się Msza św. w intencji Ojczyzny. Zaraz po niej mieszkańcy będą uczestniczyć w uroczystym apelu w obecności asysty wojskowej 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej oraz w koncercie Orkiestry Wojskowej.

W organizację obchodów aktywnie zaangażował się Urząd Miasta w Elblągu. Do wspólnego świętowania zapraszają prezydent Witold Wróblewski, przewodniczący Rady Miejskiej Jerzy Wilk, biskup elbląski Jacek Jezierski oraz Dowódca 16. Pomorskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. Leszek Surawski.

Zaproszenie prezydenta Witolda Wróblewskiego na uroczyste obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Elblągu:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj