„O prawdę w mediach”

Dziś o godzinie 10:00, w katedrze warszawsko-praskiej przy ul. Floriańskiej 3, odprawiona zostanie Msza św. w intencji dziennikarzy, oraz pracowników mediów. 

Eucharystię „O prawdę w mediach” będzie sprawował ks. abp Henryk Hoser, metropolita warszawsko-praski. Przed modlitwą, o godzinie 9:30 możliwe będzie dołączenie swojego podpisu pod deklaracją poparcia dla ks. abp. Dokument przekazany zostanie po Mszy św.

Dzisiejsza uroczystość poprzedza Dzień Środków Masowego Przekazu, który przypada na niedzielę, 15 września.

Do głoszenia wiary i świadectwa także w świecie cyfrowym zachęca papieskie orędzie na Światowy Dzień Środków Przekazu. To ostatni dokument przygotowany przez papieża Benedykta XVI. Czytamy w nim, że „jeśli Dobrej Nowiny nie będzie można poznać także w świecie cyfrowym, to może być ona nieobecna w doświadczeniu wielu osób, dla których ta przestrzeń egzystencjalna jest ważna”.

W Orędziu Papieża na Światowy Dzień Środków Przekazu Papież Benedykt XVI podkreślił, że „nie powinno brakować nam konsekwencji czy spójności w wyrażaniu naszej wiary i świadectwa o Ewangelii w rzeczywistości, w której przychodzi nam żyć – fizycznej czy cyfrowej.

Benedykt XVI zachęca wierzących, by odważnie korzystali z nowych języków komunikacji, tak „żeby pozwolić nieskończonemu bogactwu Ewangelii znaleźć takie formy wyrazu, które byłyby w stanie dotrzeć do umysłów i serc wszystkich ludzi”.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl