fot. Monika Tomaszek

O. dr T. Rydzyk CSsR podczas 32. rocznicy Radia Maryja: Alleluja i do roboty ewangelizacyjnej!

Przyjdą niszczyć naród, to najpierw uderzą w Kościół. Dlatego kto jak kto, ale potrzebna jest Rodzina Radia Maryja. Jak uderzą w księdza, siostrę zakonną, w katolika, to wtedy ludzie, którzy płytką myślą, odwracają się. Kochani, my swoje wiemy i pamiętamy. Alleluja i do roboty ewangelizacyjnej!powiedział o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja, podczas 32. rocznicy powstania Radia Maryja w Toruniu.

W Toruniu odbywa się 32. rocznica powstania Radia Maryja. Do zebranych swoje słowo skierował o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR, Dyrektor Radia Maryja.

Mówił o tym, jak ważna jest polska prasa katolicka. Z podziękowaniem za wykonywaną pracę zwrócił się do redaktor naczelnej „Naszego Dziennika”, Ewy Sołowiej.

Dobrze by było, żeby w każdy polskim domu była polska prasa, aby dać się odtruć. Polska prasa, żeby nie mylić z polskojęzyczną. Kto jak kto, ale Rodzina Radia Maryja powinna to wiedzieć – zaznaczył redemptorysta.

Dyrektor Radia Maryja zaprosił na scenę redaktora Dariusza Pogorzelskiego, który przeprowadził wywiad rzekę z o. dr Tadeuszem Rydzykiem CSsR.

Zmusili mnie do tego wywiadu – powiedział żartobliwie o. dr Tadeusz Rydzyk.

Efektem tej pracy jest książka „Cud w eterze”  , która dostępna jest w Fundacji „Nasza Przyszłość”.

Następnie na scenę został zaproszony przez Ojca Dyrektora o. Konrad Hejmo.

Bardzo serdecznie dziękuję Ojcu Dyrektorowi, ale również wszystkim tutaj obecnym. Cieszę się, że na Rocznicę Radia Maryja przybyło tylu ludzi z takim serdecznym oddaniem. Radia słucha się również w Rzymie i w najdalszych zakątkach Włoch – mówił o. Konrad.

Ojciec Dyrektor przypomniał, że dzięki o. Konradowi nawet kilka milionów Polaków mogło spotkać się z Ojcem Świętym Janem Pawłem II.

Podczas najsilniejszych ataków na Radio Maryja pojechałem do Rzymu. Bardzo zabolały mnie wtedy słowa jednego z biskupów, który powiedział w mediach, że Radio Maryja kompromituje Kościół. Wtedy miałem być tylko dwie noce w Rzymie, ale zatelefonował do mnie o. Konrad, który powiedział, że Ojciec Święty Jan Paweł II zaprasza mnie na kolację, więc prosi mnie o zmianę planów. Nie zapomnę tego spotkania, bo nic nie mówiłem naszemu papieżowi o problemach, a on sam zapytał o to, kto przeszkadza Radiu Maryja. Odpowiedziałem wówczas, że libertyni, czyli masoni, jednak trudno wskazać konkretną osobę, bardziej chodziło o ducha libertyńskiego – wspominał o. dr Tadeusz Rydzyk CSsR.

Redemptorysta poprosił o. Konrada Hejmo o podzielenie się historią z ostatniego spotkania z Papieżem Polakiem.

Zostałem poproszony o przyjście do Ojca Świętego Jana Pawła II, kiedy już wyszli wszyscy lekarze. Powiedziałem wówczas, że dziękuję Ojcu Świętemu za wszystkich polskich pielgrzymów, nie wiedząc, czy Papież jest tego świadomy, czy też nie. Wówczas krzyż, który wisiał na piersiach Jana Pawła II, zsunął się w moją stronę. Niektórzy orzekli, że część cierpień, które nosił Ojciec Święty, spadnie na mnie i tak też się stało – podkreślił o. Konrad Hejmo.

– Dlaczego uderzono tydzień po śmierci Jana Pawła II w o. Konrada? Trzeba to zapamiętać i mówić młodzieży. Polacy niezwykle kochali Jana Pawła II. Jego pogrzeb to były wielkie misje dla świata i dla Polaki. To było coś więcej niż rekolekcje i żeby to wygasić, uderzyli w o. Konrada tydzień po pogrzebie, aby pokazać, jacy Polacy są źli i zrobić z kogoś agenta. Te ataki się nie skończyły, one nadal trwają – dodał o. Tadeusz Rydzyk CSsR.

Wspominał także, że rozmawiał z postulatorem procesu beatyfikacyjnego i kanonizacyjnego, ks. bp Sławomirem Oderem, który powiedział, że są planowane kolejne ataki na osobę Jana Pawła II nie tylko w Polsce, ale i w innych karajch świata.

Przyjdą niszczyć naród, to najpierw uderzą w Kościół. Dlatego kto jak kto, ale potrzebna jest Rodzina Radia Maryja. Jak uderzą w księdza, siostrę zakonną, w katolika, to wtedy ludzie, którzy płytką myślą, odwracają się. Kochani, my swoje wiemy i pamiętamy. Alleluja i do roboty ewangelizacyjnej! – akcentował Ojciec Dyrektor Radia Maryja.

O. dr Tadeusz Rydzyk zwrócił uwagę na zebraną wokół siebie młodzież, która w większości reprezentowała studentów Akademii Kultury Społecznej i Medialnej.

Dyrektor Radia Maryja z wielką dumą mówił, iż cieszy się z każdego studenta uczęszczającego na toruńską uczelnię, a zwłaszcza z tych, którzy podjęli studia medyczne i pielęgniarskie. Wskazał, że to oni w przyszłości będą walczyć o ludzie życie.

– Dziękuję Wam z całego serca za dzisiejszą posługę. Bóg zapłać – mówił.

Ojciec Dyrektor podziękował również Fundacji Forum Ekologicznemu Młodzieży z Podlasia na czele z ks. Tomaszem Duszkiewiczem, które przygotowało posiłki dla pielgrzymów uczestniczących w 32. rocznicy Radia Maryja.

radiomaryja.pl

drukuj