fot. TV Trwam

o. Anthony Rajan z wizytą w Radiu Maryja

Z wizytą w Radiu Maryja i TV Trwam przebywał o. Antony P. Rajan CSsR. Redemptorysta z Indii podzielił się z naszą redakcją tym, jak wygląda sytuacja katolików w jego kraju.

To pierwsza wizyta o. Antony’ego P. Rajan’a CSsR w Polsce. Jak mówi, jest pod ogromnym wrażeniem.

– Jestem szczęśliwy, że mogę być w katolickiej Polsce. To wielka niespodzianka, że mogę być także w Radiu Maryja. To pierwszy raz w trakcie całej mojej posługi, gdy wizytuję Radio prowadzone przez redemptorystów. Jestem z tego dumny i proszę Boga o błogosławieństwo dla Radia Maryja – powiedział redemptorysta z Indii.

 O. Antony’ego P. Rajan’a CSsR w rozmowie z TV Trwam opowiedział o sytuacji katolików w Indiach. W ostatnich dniach Wielkiego Postu doszło tam do przerwania chrześcijańskich nabożeństw i aresztowań pod fałszywym zarzutem wymuszonych nawróceń. Jak jednak dodaje redemptorysta, sytuacja naszych braci w wierze na terenie Indii i tak uległa poprawie.

– W tym momencie wszystko jest w porządku. Nie wiemy natomiast, jaka będzie przyszłość, ale w gruncie rzeczy mamy prawo do praktykowania swojej wiary – zaznaczył o. Antony P. Rajan CSsR.

Jak dodaje redemptorysta, populacja katolików w Indiach wzrasta, jednak nie jest to poważny wzrost.

– W Indiach katolicy stanowią niespełna 2 proc. całej populacji, jesteśmy rozproszeni po całych Indiach – poinformował redemptorysta z Indii.

Indie zajmują 15 miejsce w światowym indeksie prześladowań. Dokonują ich głównie hinduistyczni radykałowie, maoiści oraz muzułmanie.

 

RIRM/TV Trwam News

drukuj