fot. https://twitter.com/prezydentpl

Nowy Jork: Prezydent A. Duda spotkał się z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy

Dalsza współpraca, Inicjatywa Trójmorza oraz sytuacja na Białorusi – były tematami środowego spotkania w Nowym Jorku prezydenta Andrzeja Dudy z prezydentami Estonii, Łotwy i Litwy.

„W siedzibie Stałego Przedstawicielstwa RP przy ONZ w Nowym Jorku Prezydent Andrzej Duda spotkał się z Prezydent Republiki Estońskiej, Kersti Kaljulaid, Prezydentem Republiki Łotewskiej Egilsem Levitsem oraz Prezydentem Republiki Litewskiej Gitanasem Nauseda. Rozmowa dotyczyła przede wszystkim dalszej współpracy, Inicjatywy Trójmorza oraz sytuacji na Białorusi” – poinformowała Kancelaria Prezydenta RP.

Prezydent Łotwy zamieścił na Twitterze podziękowanie dla Andrzeja Dudy jako gospodarza spotkania. Egilsem Levits poinformował, ze prezydenci rozmawiali jak przeciwdziałać presji migracyjnej wywieranej przez reżim Aleksandra Łukaszenki oraz o planach rozwoju Inicjatywy Trójmorza.

Wcześniej Andrzej Duda odbył rozmowy w siedzibie ONZ z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej Martinem Griffithsem i z zastępcą sekretarza generalnego ONZ ds. wsparcia operacyjnego Atulem Khare.

We wtorek występując na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ polski prezydent oskarżył Białoruś o prowadzenie ataku hybrydowego przeciwko Polsce, Litwie i Łotwie. Zasugerował, że bogate kraje – w tym Polska – niewystarczająco solidarnie postępowały w obliczu pandemii, a także wobec konfliktów na Ukrainie, w Syrii i Libii. [czytaj więcej]

PAP

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl